CCT261631-30-06-00
- 型號描述:
30 A Current Sense Transformer 50/60Hz 492Ohm Chassis Mount
CURR SENSE XFMR 30A CHAS MNT
- 型號:
- CCT261631-30-06-00
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Bulk
- Size / Dimension
- 1.126" L x 0.728" W (28.60mm x 18.50mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Type
- Non-Invasive (Split Core)
- Termination Style
- Wire Leads with Connector
- DC Resistance (DCR)
- 492Ohm
- Turns Ratio - Primary:Secondary
- ET (Volt-Time)
- Frequency Range
- 50/60Hz
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 1.260" (32.00mm)
- Current Ratio
- Current Rating (Amps)
- 30 A