CAA573X7S2A476M640LJ
- 型號描述:
47 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S Stacked SMD, 2 J-Lead
AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
- 型號:
- CAA573X7S2A476M640LJ
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7S
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.295" W (6.00mm x 7.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.272" (6.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 µF