CAA573X7R1E157M670LH
- 型號描述:
150 μF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
CAP CER 150UF 25V X7R 2SMD
- 型號:
- CAA573X7R1E157M670LH
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.295" L x 0.246" W (7.50mm x 6.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Height - Seated (Max)
- 0.270" (6.85mm)
- Capacitance
- 150 µF