CAA573C0G2J304J640LH
- 型號描述:
0.3 μF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 SMD, J-Lead
INLINE MEGA CAP,2232,C0G,630V,30
- 型號:
- CAA573C0G2J304J640LH
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:400
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- J-Lead
- Features
- Voltage - Rated
- 630V
- Package / Case
- SMD, J-Lead
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.331" L x 0.240" W (8.40mm x 6.10mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.272" (6.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.3 µF