CAA572X7S2A336M640LJ
- 型號描述:
33 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S Stacked SMD, 2 J-Lead
AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
- 型號:
- CAA572X7S2A336M640LJ
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:400
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- J-Lead
- Features
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- Stacked SMD, 2 J-Lead
- Temperature Coefficient
- X7S
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.272" (6.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 33 µF