首頁 > TDK Corporation代理商 > CAA572C0G3A443J640LJ
影像僅供參考,以產品規格為準
CAA572C0G3A443J640LJ
型號描述:
0.044 μF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 Stacked SMD, 2 J-Lead
AUTOMOTIVE GRADE,INLINE MEGA CAP
型號:
CAA572C0G3A443J640LJ
品牌:
TDK Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
J-Lead
Features
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.272" (6.90mm)
Failure Rate
Capacitance
0.044 µF