C7563X7S1H226M230LE
- 型號描述:
22 μF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7S 3025 (7563 Metric)
CAP CER 22UF 50V X7S 3025
- 型號:
- C7563X7S1H226M230LE
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 3025 (7563 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7S
- Size / Dimension
- 0.295" L x 0.248" W (7.50mm x 6.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.098" (2.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 22 µF