C5750X7T2E225M250KA
- 型號描述:
2.2 μF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7T 2220 (5750 Metric)
CAP CER 2.2UF 250V X7T 2220
- 型號:
- C5750X7T2E225M250KA
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 250V
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7T
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.110" (2.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2.2 µF