首頁 > TDK Corporation代理商 > C5750X7S2A156M250KB
影像僅供參考,以產品規格為準
C5750X7S2A156M250KB
型號描述:
15 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric)
CAP CER 15UF 100V X7S 2220
型號:
C5750X7S2A156M250KB
品牌:
TDK Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient
X7S
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
Capacitance
15 µF