首頁 > TDK Corporation代理商 > C5750X7R2A155K230KM
影像僅供參考,以產品規格為準
C5750X7R2A155K230KM
型號描述:
1.5 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2220
型號:
C5750X7R2A155K230KM
品牌:
TDK Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Failure Rate
Capacitance
1.5 µF