C5750X7R1H475K200KA
- 型號描述:
4.7 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 4.7UF 50V X7R 2220
- 型號:
- C5750X7R1H475K200KA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.087" (2.20mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF