C5750X5R1C476M230KA
- 型號描述:
47 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 47UF 16V X5R 2220
- 型號:
- C5750X5R1C476M230KA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.098" (2.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 µF