C5750JB2E105K230KA
- 型號描述:
1 μF ±10% 250V Ceramic Capacitor JB 2220 (5750 Metric)
CAP CER 1UF 250V JB 2220
- 型號:
- C5750JB2E105K230KA
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 250V
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- JB
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.098" (2.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF