首頁 > TDK代理商 > C4532X7R2A225M230KA
影像僅供參考,以產品規格為準
C4532X7R2A225M230KA
型號描述:
2.2 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
型號:
C4532X7R2A225M230KA
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Failure Rate
Capacitance
2.2 µF