C4532X7R1C226M230KB
- 型號描述:
22 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
CAP CER 22UF 16V X7R 1812
- 型號:
- C4532X7R1C226M230KB
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.098" (2.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 22 µF