C4532C0G2E104J320KN
- 型號描述:
0.1 μF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CAP CER 0.1UF 250V C0G 1812
- 型號:
- C4532C0G2E104J320KN
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 250V
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.138" (3.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF