C1005X8R1H151K050BA
- 型號描述:
150 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 150PF 50V X8R 0402
- 型號:
- C1005X8R1H151K050BA
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Temperature
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X8R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 150 pF