首頁 > TDK代理商 > C1005X6S1C474K050BC
影像僅供參考,以產品規格為準
C1005X6S1C474K050BC
型號描述:
0.47 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0402 16VDC 0.47uF 10% X6S 0.5mm
型號:
C1005X6S1C474K050BC
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low ESL
Voltage - Rated
16V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X6S
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Capacitance
0.47 µF