首頁 > TDK Corporation代理商 > C1005X5R1E105K050BE
影像僅供參考,以產品規格為準
C1005X5R1E105K050BE
型號描述:
1 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 1UF 25V X5R 0402
型號:
C1005X5R1E105K050BE
品牌:
TDK Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
25V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF