C1005X5R0J475M050BC
- 型號描述:
4.7 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0402
- 型號:
- C1005X5R0J475M050BC
- 品牌:
- TDK Corporation
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF