首頁 > TDK代理商 > C1005X5R0J475M050BC
影像僅供參考,以產品規格為準
C1005X5R0J475M050BC
型號描述:
4.7 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 4.7 uF X5R 6.3 VDC 402 20 %
型號:
C1005X5R0J475M050BC
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Low ESL
Voltage - Rated
6.3V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF