C1005X5R0J106M050BC
- 型號描述:
10 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402
- 型號:
- C1005X5R0J106M050BC
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF