C0603X7S1A104K030BC
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7S 0201 (0603 Metric)
CAP CER 0.1UF 10V X7S 0201
- 型號:
- C0603X7S1A104K030BC
- 品牌:
- TDK
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X7S
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF