C0603X5R1A103M030BA
- 型號描述:
10000 pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
- 型號:
- C0603X5R1A103M030BA
- 品牌:
- TDK Corporation
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10000 pF