首頁 > TDK代理商 > C0603X5R0J474M030BC
影像僅供參考,以產品規格為準
C0603X5R0J474M030BC
型號描述:
0.47 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201
型號:
C0603X5R0J474M030BC
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Low ESL
Voltage - Rated
6.3V
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)
Failure Rate
Capacitance
0.47 µF