C0603X5R0J104K030BC
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
- 型號:
- C0603X5R0J104K030BC
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF