C0603CH1E3R3C030BA
- 型號描述:
3.3 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric)
CAP CER 3.3PF 25V CH 0201
- 型號:
- C0603CH1E3R3C030BA
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.25pF
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 25V
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Temperature Coefficient
- CH
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 3.3 pF