C0603C0G1E1R8C030BF
- 型號描述:
1.8 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CAP CER 1.8PF 25V C0G 0201
- 型號:
- C0603C0G1E1R8C030BF
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Tolerance
- ±0.25pF
- Lead Style
- Features
- High Q, Low Loss
- Voltage - Rated
- 25V
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1.8 pF