C0510X5R0J105M030BC
- 型號描述:
1 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0204 (0510 Metric)
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0204
- 型號:
- C0510X5R0J105M030BC
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:15000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low ESL (Reverse Geometry)
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Package / Case
- 0204 (0510 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.014" (0.35mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF