C0402X7R0J101K020BC
- 型號描述:
100 pF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric)
CAP CER 100PF 6.3V X7R 01005
- 型號:
- C0402X7R0J101K020BC
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Package / Case
- 01005 (0402 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.009" (0.22mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 100 pF