C0402X5R1A102K020BC
- 型號描述:
1000 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
CAP CER 1000PF 10V X5R 01005
- 型號:
- C0402X5R1A102K020BC
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:20000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 01005 (0402 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.009" (0.22mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF