首頁 > TDK代理商 > B82496C3101J000
影像僅供參考,以產品規格為準
B82496C3101J000
型號描述:
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 200 mA 1.8Ohm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 100NH 200MA 1.8 OHM
型號:
B82496C3101J000
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Material - Core
Ceramic
Inductance
100 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
200 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.8Ohm Max
Q @ Freq
14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
1.8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)