B82464G4333M000
- 型號描述:
33 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.85 A 75mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 33UH 1.85A 75 MOHM SMD
- 型號:
- B82464G4333M000
- 品牌:
- TDK
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- DC Resistance (DCR)
- 75mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 10MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 2.1A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance
- 33 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.85 A