首頁 > TDK代理商 > B82464G4333M000
影像僅供參考,以產品規格為準
B82464G4333M000
型號描述:
33 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.85 A 75mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 33UH 1.85A 75 MOHM SMD
型號:
B82464G4333M000
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR)
75mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
10MHz
Current - Saturation (Isat)
2.1A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Inductance
33 µH
Current Rating (Amps)
1.85 A