首頁 > TDK代理商 > B82432T1473K000
影像僅供參考,以產品規格為準
B82432T1473K000
型號描述:
47 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 350 mA 1.35Ohm Max 2-SMD, J-Lead
FIXED IND 47UH 350MA 1.35 OHM
型號:
B82432T1473K000
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
DC Resistance (DCR)
1.35Ohm Max
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
11MHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)
Inductance
47 µH
Current Rating (Amps)
350 mA