B82422H1103K000
- 型號描述:
10 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 460mOhm Max 2-SMD, J-Lead
FIXED IND 10UH 500MA 460 MOHM
- 型號:
- B82422H1103K000
- 品牌:
- TDK
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Package / Case
- 2-SMD, J-Lead
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- DC Resistance (DCR)
- 460mOhm Max
- Q @ Freq
- 12 @ 2.52MHz
- Frequency - Self Resonant
- 30MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 2.52 MHz
- Supplier Device Package
- 1210 (3225 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.094" (2.40mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 500 mA