首頁 > TDK代理商 > B65981Q0250K095
影像僅供參考,以產品規格為準
B65981Q0250K095
型號描述:
Uncoated N95 Ferrite Core PQ Type 1.969" (50.00mm) Length 1.260" (32.00mm) Width Diameter 0.984" (25.00mm) Height
FERRITE CORE PQ 250NH N95 2PCS
型號:
B65981Q0250K095
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Core Type
PQ
Supplier Device Package
PQ 50 x 50
Material
N95
Diameter
Inductance Factor (Al)
250 nH
Tolerance
±10%
Gap
Distributed Gapped
Initial Permeability (µi)
3000
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹
0.342
Effective Length (le) mm
Effective Area (Ae) mm²
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³
Finish
Uncoated
Height
0.984" (25.00mm)
Length
1.969" (50.00mm)
Width
1.260" (32.00mm)