首頁 > TDK代理商 > B32936A3225K000
影像僅供參考,以產品規格為準
B32936A3225K000
型號描述:
2.2 μF Film Capacitor 305V Polyester, Metallized Radial
CAP FILM 2.2UF 10% 305VAC RADIAL
型號:
B32936A3225K000
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
2.2 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
305V
Voltage Rating - DC
Dielectric Material
Polyester, Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.634" L x 0.551" W (41.50mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max)
0.984" (25.00mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Ratings
AEC-Q200, X2
Features
85C/85% Humidity