首頁 > TDK代理商 > B32924D3335K000
影像僅供參考,以產品規格為準
B32924D3335K000
型號描述:
3.3 μF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
CAP FILM 3.3UF 10% 630VDC RADIAL
型號:
B32924D3335K000
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
3.3 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
305V
Voltage Rating - DC
630V
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)