首頁 > TDK代理商 > B32373A5476J030
影像僅供參考,以產品規格為準
B32373A5476J030
型號描述:
47 μF Film Capacitor 530V 1350V (1.35kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
CAP FILM 47UF 5% 1.35KVDC RADIAL
型號:
B32373A5476J030
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
530V
Voltage Rating - DC
1350V (1.35kV)
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
2.953" Dia (75.00mm)
Height - Seated (Max)
4.823" (122.50mm)
Termination
Threaded, Male
Lead Spacing
1.378" (35.00mm)