首頁 > TDK代理商 > B32373A4806J080
影像僅供參考,以產品規格為準
B32373A4806J080
型號描述:
80 μF Film Capacitor 480V 1200V (1.2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
CAP FILM 80UF 5% 1.2KVDC RADIAL
型號:
B32373A4806J080
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
80 µF
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
480V
Voltage Rating - DC
1200V (1.2kV)
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
2.953" Dia (75.00mm)
Height - Seated (Max)
5.807" (147.50mm)
Termination
Threaded, Male
Lead Spacing
1.378" (35.00mm)