首頁 > TDK-Lambda代理商 > PYD20-72WD15
影像僅供參考,以產品規格為準
PYD20-72WD15
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 667mA, 667mA 8.5V - 160V Input
DC/DC 轉換器 - 通孔 20W 8.5-160Vin +/-15Vout 667mA
型號:
PYD20-72WD15
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case
6-DIP Module
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
160V
Approval Agency
CE, UKCA
Efficiency
88%
Current - Output (Max)
667mA, 667mA
Supplier Device Package
Voltage - Input (Min)
8.5V
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
-15V
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Control Features
Enable, Active High
Power (Watts)
20 W
Number of Outputs
2
Voltage - Isolation
4.2 kV