首頁 > TDK-Lambda代理商 > PXF40-24WS05
影像僅供參考,以產品規格為準
PXF40-24WS05
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 8A 9V - 36V Input
DC DC CONVERTER 5V 40W
型號:
PXF40-24WS05
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
8A
Power (Watts)
40 W
Voltage - Isolation
1.6 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
87%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP Module
Size / Dimension
2.00" L x 2.00" W x 0.40" H (50.8mm x 50.8mm x 8.6mm)