首頁 > TDK-Lambda代理商 > EVS18-16R7/A
影像僅供參考,以產品規格為準
EVS18-16R7/A
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 18V 85 ~ 265 VAC Input
機箱式電源 300W 18V 16.7A Cover
型號:
EVS18-16R7/A
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1
18V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
16.7 A
Power (Watts)
300W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
89%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
7.09" L x 3.31" W x 1.65" H (180.0mm x 84.0mm x 42.0mm)