首頁 > TDK-Lambda代理商 > CUS600M-28/EF
影像僅供參考,以產品規格為準
CUS600M-28/EF
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 28V 85 ~ 265 VAC Input
機箱式電源 Med End Fan 115-230V 602W 28V 21.5A
型號:
CUS600M-28/EF
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
8
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1
28V
Current - Output 1
14.3 A
Power (Watts)
400W (602W Forced Air)
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
96%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension
6.18" L x 3.35" W x 1.67" H (157.0mm x 85.0mm x 42.5mm)