CUS500M1-48/EF
- 型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 265 VAC Input
AC/DC CONVERTER 48V 302W
- 型號:
- CUS500M1-48/EF
- 品牌:
- TDK-Lambda
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Box
- Power (Watts)
- 302W (504W Forced Air)
- Features
- Size / Dimension
- 6.18" L x 3.35" W x 1.67" H (157.0mm x 85.1mm x 42.4mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Voltage - Input
- 85 ~ 265 VAC
- Type
- Enclosed
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Applications
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency
- CE
- Efficiency
- 96%
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Isolation
- 4 kV
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Standard Number
- 60601-1; 62368-1
- Current - Output 1
- 6.3 A