首頁 > TDK-Lambda代理商 > CUS250M-48/AJ
影像僅供參考,以產品規格為準
CUS250M-48/AJ
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 80 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 48V 250W
型號:
CUS250M-48/AJ
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:12 倍增量:1
Packaging
Bulk
Power (Watts)
250W
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension
4.69" L x 2.52" W x 1.69" H (119.2mm x 64.0mm x 43.0mm)
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Type
Enclosed
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial), Laboratory, Medical
Approval Agency
CE, UKCA
Efficiency
94%
Voltage - Output 1
48V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
4 kV
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Standard Number
60601-1; 60335-1; 61010-1; 60950-1; 62368-1
Current - Output 1
5.2 A