CUS250M-48/A
- 型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 48V 80 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 48V 250W
- 型號:
- CUS250M-48/A
- 品牌:
- TDK-Lambda
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 250W
- Features
- Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
- Size / Dimension
- 4.69" L x 2.52" W x 1.69" H (119.2mm x 64.0mm x 43.0mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Voltage - Input
- 80 ~ 264 VAC
- Type
- Enclosed
- Operating Temperature
- -20°C ~ 85°C (With Derating)
- Applications
- Household Appliances, ITE (Commercial), Laboratory, Medical
- Approval Agency
- CE, UKCA
- Efficiency
- 94%
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Isolation
- 4 kV
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Standard Number
- 60601-1; 60335-1; 61010-1; 60950-1; 62368-1
- Current - Output 1
- 5.2 A