首頁 > TDK-Lambda代理商 > CUS150M-48/B
影像僅供參考,以產品規格為準
CUS150M-48/B
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 85 ~ 264 VAC Input
機箱式電源 AC-DC, Medical, 115-230VAC, Output 48V 3.13A, 150W + Baseplate
型號:
CUS150M-48/B
品牌:
TDK-Lambda
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
9
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
48V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
2.5 A
Power (Watts)
120W (150W Forced Air)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
94%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Features
Baseplate, Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.24" H (101.6mm x 50.8mm x 31.5mm)