首頁 > TDK-Lambda代理商 > CUS150M-28/F
影像僅供參考,以產品規格為準
CUS150M-28/F
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 28V 85 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 28V 150W
型號:
CUS150M-28/F
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Power (Watts)
150W
Size / Dimension
4.57" L x 2.52" W x 2.00" H (116.0mm x 64.0mm x 50.7mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Type
Enclosed
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency
Efficiency
94%
Voltage - Output 1
28V
1
Voltage - Isolation
4 kV
Voltage - Output 6
Current - Output 1
5.4 A